ראשי מאמרים בקרי טמפרטורה 8 התנאים המבטיחים שמחמם התהליך שלכם יעבוד לאורך זמן!

8 התנאים המבטיחים שמחמם התהליך שלכם יעבוד לאורך זמן!

מחממי תהליך (circulation heaters) הינם הליבה של תהליכי החימום השונים. איכות ותקינות זרימת התהליך נקבעת על פי תפקוד מחממי התהליך. אי לכך התאמת גופי חימום בתהליכים לחימום נוזל ו/גז היא קריטית.

מאמר זה סוקר את שמונת התנאים המבטיחים שגוף החימום שלכם יתפקד לטווח הארוך ביותר ויחסוך לכם זמן תיקונים, החלפות והשבתות מערכת, וכמובן הוצאות רבות ומיותרות. בנוסף, מחממי התהליך המתפקדים בתנאים אופטימאליים יבטיחו גם רמת איכות זרימה גבוהה ותקינה ותחזוקה מאריכת חיים למחמם התהליך החשמלי:

 1. יש לוודא ומומלץ מאד להוסיף כי רגש טמפרטורה הכרחי בעבור מניעת טמפרטורת יתר של גוף החימום וגרימת נזק לרכיבי המחמם. לדוגמא, במקרה שיש חסימה בזרימה, החומר יפסיק לזרום וגופי החימום יתחילו להתחמם... מצב מסוכן העלול לגרום לשריפת גוף החימום. לכן יש צורך במיקום רגש טמפרטורה של התהליך ביציאה, אשר יפעל להביא את הטמפרטורה לנקודה המוגדרת לו, ומעבר לכך, במידה והטמפרטורה עולה, גוף החימום יפסיק את החימום באופן מיידי.
   
 2. יש לוודא שהמחמם מותקן כראוי – אנכית או אופקית. המחממים מתוכננים בדרך כלל להתקנה אופקית. כאשר המחמם מותקן אנכית יש להקפיד שרגשי הטמפרטורה הפנימיים לטמפרטורת יתר, ממוקמים כנדרש, ושהטמפרטורה החיצונית של המתקן אינה גבוהה מדי במצב הזקוף. באופן רגיל, היעד הוא לשמור על טמפרטורה חיצונית ברמה של עד 93°C, אלא אם  המדיה המחוממת  מאפשרת חימום לטמפרטורות גבוהות יותר. מעל לטמפרטורה זו יש להקפיד ולהשתמש בכבלים וחיווט המסווגים ליישומי טמפרטורות גבוהות, ובמקרים מסוימים לאחר הפעולה להוריד את סיווג החיווט בטמפרטורות גבוהות. בדקו בתוך קופסת החיבורים האם קיימת קורוזיה עקב תנאי הסביבה או אם קיימים חיבורים משוחררים. אם קיים חמצון על החיבורים – נקו והדקו אותם מחדש. אם יש לחות או אדים, ייתכן ונדרשת החלפה של קופסת החיבורים. לאחר סיום התחזוקה, נשפו על הקופסה אוויר נקי ויבש ללא שמן.
   
 3. יש למזער הצטברות אבנית או אבקה על  מעטפת גוף החימום ביישומים המשתמשים במים. אם האבנית משתלטת, היא תפריע לתהליך מעבר החום לנוזל ועלולה לגרום לחימום יתר וכשל. אם מתגלית הצטברות אבנית על רכיבי צינורות אחרים, חשוב לנקות יחידות אלה בהתאם לדרישות. קיימים סוגים שונים של חומרי ניקוי כימיים אשר יכולים להסיר הצטברות אבנית. חברות לטיהור מים הן מקור טוב למידע בנושא זה. דרך נוספת להסיר אבנית היא לנקות את המחמם ניקוי תקופתי. גרדו את האבנית באמצעות מברשת-תיל או נקו גוף חימום באמצעות תמיסה כימית מאכלת מתונה –השתמשו  במברשת וחומר כימי שלא גורמים נזק למעטה המחמם. ניקוי עדין במתז חול לכמעט כל סוג של מעטה הוא לרוב מאוד יעיל, אך יש להקפיד ולא לגרום לו נזק.
   
 4. פיחום או הצטברות חומר הוא בעיה נוספת העלולה לגרום לכשל מוקדם של המחמם. התופעה מתרחשת לרוב בשמן או במוצרים צמיגים אחרים, והיא מתגברת ככל שטמפרטורות   גופי חימום  גבוהות יותר. דרגת הפיחום משתנה מאוד, והיא תלויה בטמפרטורת העבודה המקסימאלית של השמן המחומם.
   
 5. אין ליישם חומר סיכה סילקוני על האזור החם של גופי החימום. הדבר ימנע את הרטבת המעטהעל ידי הזורם, וישמש כמבודד, מה שעלול לגרום לכשל המחמם.
   
 6. חיבורי חיווט לקויים אחראים לבעיות רבות בשטח. בדקו באופן תקופתי כי החיבורים החשמליים הדוקים, שכן טמפרטורת התהליך והזרם העובר באזור ההדקים יוצרים חום בקופסת החיבורים. חימום וקירור בתהליך גורמים להשתחררות החיבורים, ועלולים להוביל בסופו של דבר לכשל המחמם. מומלץ להפעיל מומנט של 20 lbf-in (2.26 Nm)  על כל בורג במחמם. מעבר לכך, על החיבורים להיות נקיים מתחמוצות, אבק ולכלוך. ודאו גם שפנים קופסת החיבורים נקי, יבש וללא לכלוך, אבק וחלודה.
   
 7. מחזוריות תרמית גבוהה עלולה לגרום לשחרור מישקים אטומים, כגון ברגי התקנת האוגן, ולהוביל לדליפות. הדקו את ההברגות ואת ברגי האוגן.
   
 8. בדקו באופן תקופתי רגשי טמפרטורה (תרמוסטט או טרמוקפל) על מנת לוודא שהם מתפקדים כנדרש, וכי כל החיבורים תקינים. כמו כן, זכרו לבדוק קיום הארקה טובה לשמירה על הבטיחות. התקנה  - התנאי הראשון לתקינות של גופי חימום. רגע לפני שהתחלתם ליישם את כל האמור לעיל

כדאי שתדעו שהתנאי הראשון והמניעתי לתופעות שונות שהעלנו כאן הוא אופן ההתקנה של גופי חימום. דאגו לבצע התקנה על ידי גורמים מוסמכים ומקצועיים, כך תוכלו ליהנות מתהליכי חימום תקינים ו'זורמים' לאורך זמן.

לקבלת פרטים נוספים וצפיה במחממי התהליך של חברתנו  לחץ כאן

 

 

גלריית תמונות 8 התנאים המבטיחים שמחמם התהליך שלכם יעבוד לאורך זמן! , תמונה 1
2020 © כל הזכויות שמורות לאלקטרוטרם שיווק בע"מ, אין להעתיק, לשכפל טקסטים, תמונות וכל חומר אחר באתר זה ללא אישור בעלי החברה.
נבנה על ידי @ לוגייט טכנולוגיות    |    עיצוב על ידי: TROI