ראשי מאמרים רגשי טמפרטורה היכן וכיצד מומלץ למקם את רגש הטמפרטורה?

היכן וכיצד מומלץ למקם את רגש הטמפרטורה?

היכן מומלץ למקם את רגש הטמפרטורה?
מיקום רגש הטמפרטורה (טרמוקפל) ביחס למטען ומקור החום יכול לפצות על סוגים שונים של צריכת אנרגיה על ידי המטען. מיקום רגש הטמפרטורה יכול לצמצם את השפעתו של פיגור תרמי בתהליך מעבר החום. הבקר יכול להגיב רק לשינויי הטמפרטורה שהוא "רואה" דרך המשוב מהמקום בו ממוקם רגש הטמפרטורה. כך, מיקום רגש  הטמפרטורה משפיע על יכולתו של הבקר לווסת את הטמפרטורה סביב נקודת הגדרה נתונה.

עליך להיות מודע שמיקום הטרמוקפל אינו יכול לפצות על חוסר יעילות במערכת הנגרם עקב השהיות ארוכות במעבר החום. היה מודע גם לכך, שבמרבית המערכות התרמיות הטמפרטורה תשתנה מנקודה לנקודה.

רגש טמפרטורה במערכת סטטית

רגשי טמפרטורה

מערכת תיקרא "סטטית" כאשר ישנה תגובה תרמית איטית ממקור החום, מעבר חום איטי ושינויים מינימליים במטען. כאשר המערכת היא סטטית, הצבת רגש הטמפרטורה בקרבת מקור החום תשמור על חום בערך קבוע במהלך כל התהליך. בסוג זה של מערכת, המרחק בין מקור החום לרגש הטמפרטורה הוא קטן (פיגור תרמי מינימלי); לפיכך, מקור החום יבצע מחזור תכוף, תוך הקטנת הפוטנציאל לטמפרטורת-יתר וטמפרטורת-חסר במטען. כאשר הטרמוקפל ממוקם במקור החום או בקרבתו, הוא יכול לחוש במהירות שינויים בטמפרטורה ולשמור על בקרה הדוקה.

           
רגש טמפרטורה במערכת דינמית

רגש טמפרטורה

מערכת תיקרא "דינמית" כאשר ישנה תגובה תרמית מהירה ממקור החום, מעבר חום מהיר ושינויים תכופים במטען. כאשר המערכת היא דינמית, הצבת רגש הטמפרטורה בקרבת מקור החום תאפשר לרגש  הטמפרטורה "לראות" מהר יותר את השינויים בטמפרטורת המטען ותאפשר לבקר לנקוט בפעולה הנדרשת מהר יותר. אולם, בסוג זה של מערכת, המרחק בין מקור החום לרגש הטמפרטורה הוא גדול, והוא יוצר השהיה או פיגור תרמי; לפיכך, מחזורי מקור החום יהיו ארוכים יותר, עם תנועה ארוכה בין טמפרטורת המקסימום (הנף-יתר) והמינימום (הנף-חסר) של המטען העבודה. אנו ממליצים שהבקר האלקטרוני שייבחר למצב זה יכלול מאפייני PID (יכולת צפייה מראש ואופסט) לצורך פיצוי על תנאים אלה. כאשר הטרמוקפל ממוקם במקור החום או בקרבתו, הוא יכול לחוש במהירות עליות וירידות.


רגש טמפרטורה בקומבינציה של מערכת סטטית ודינמית

רגש טמפרטורה במערכת סטטית

כאשר צריכת החום מאופיינת בשינויים, תוך יצירת מערכת שהיא בין סטטית לדינמית, מקם את רגש הטמפרטורה באמצע בין מקור החום למטען, על מנת לחלק את זמני פיגור מעבר החום באופן שווה. מכיוון שהמערכת יכולה ליצור טמפרטורת-יתר ו/או טמפרטורת-חסר מסוים, אנו ממליצים שהבקר האלקטרוני שייבחר למצב זה יכלול מאפייני PID (יכולת צפייה מראש ואופסט) לצורך פיצוי על תנאים אלה. מיקום זה של רגש הטמפרטורה הוא הפרקטי ביותר במרבית המערכות התרמיות.

לצפיה במגוון רגשי הטמפרטורה לחץ כאן!

 

גלריית תמונות היכן וכיצד מומלץ למקם את רגש הטמפרטורה? , תמונה 1
גלריית תמונות היכן וכיצד מומלץ למקם את רגש הטמפרטורה? , תמונה 2
גלריית תמונות היכן וכיצד מומלץ למקם את רגש הטמפרטורה? , תמונה 3
2020 © כל הזכויות שמורות לאלקטרוטרם שיווק בע"מ, אין להעתיק, לשכפל טקסטים, תמונות וכל חומר אחר באתר זה ללא אישור בעלי החברה.
נבנה על ידי @ לוגייט טכנולוגיות    |    עיצוב על ידי: TROI